Historie - TJF-Cechie-Cejetice

Přejít na obsah

Historie

Mládež TJF Čechie  Čejetice - Mladá Boleslav

Už po desetiletí fotbal a Čejetice tvoří nedílnou součást. Na čejetickém fotbalovém hřišti vyrostla již řada generací a fotbalové hřiště spolu s přilehlou hospodou "Na kabinách" je jakýmsi centrem života naší příměstské oblasti. Bohužel se v minulých letech nenašel nikdo, kdo by se ujal nové nastávající generace malých kluků a předal jim něco ze svých zkušeností. Ale to už se změnilo. Po několika měsících náboru se podařilo v červnu 2015 sestavit a zaregistroval opět oddíl Minižáků (Přípravky). 
Uplynuly 2 roky a část původních Minižáků dnes dorostla do věku Mladších žáků. To však neznamená konec Minižáků. Naopak. Vzhledem k velkému zájmu čejetických a nejen čejetických dětí o fotbal, který nás samozřejmě těší, se daří naplnit jak oddíl mladší a starší přípravky tak i fotbalovou školičku (předpřípravku). V číslech to vše představuje více jak čtyřicet dětí, které pravidelně trénují a hrají turnaje a soutěže a deset členů oragnizačního týmu, kteří jsou ochotni věnovat této aktivitě nemalou část svého volného času.

Važme si tedy toho, že čejetický fotbal bude mít zase své pokračovatele a podpořme tuto aktivitu kdykoliv a jakkoliv to bude možné.
Děkujeme


A nyní něco z historie fotbalu v Čejeticích
Autor: Jiří Král 2006

Fotbal se v Čejeticích začal hrát v roce 1930, kdy hráči neměli ani vlastní hřiště a hráli jen přátelské zápasy v okolí. Později z toho vznikl nejprve Jizeran a nakonec Čechie, které hrály v Pelikánově župě až do roku 1935, kdy klub zanikl. Po zániku kopané sportovalo se tu však dál, ale jen v Sokole v odboru her.
Přestože se zde ještě kopaná nehrála, bylo v roce 1952 započato s výstavbou hřiště. Zprvu se na něm hrálo jen rekreačně, konala se tu spartakiádní cvičení a dětské dny. V těchto poválečných letech byly také v dobré víře vysázeny kolem hřiště topoly. Časem se ale ukázalo, že je to nevhodný druh, na který si stěžovali jak alergici, tak později i sami fotbalisté. Až teprve v roce 2006 byly konečně tyto topoly vykáceny a nahrazeny vhodnější výsadbou 30 javorů, kromě 13 topolů v Jabloňové ulici u zastávky MHD.
Teprve 18. dubna 1969 sešli se čejetičtí nadšenci - Kůtkové, Ulmanové, Starý, Horna, Němec, Lhoták, Jiskra, Jiroš, Jetmar a MAreš a založili oddíl kopané TJ Sokol Čechie Čejetice.
První oficiální utkání sehráli čejetičtí žáci 31.srpna 1969 s Katusicemi. Opomenout nelze ani některé další obětavé hráče a funkcionáře počátečního období činnosti - například Manetu, Broulíka st., Janečka, Ehrenbergra, Šimka či Probsta. V následujícím roce 1970 po založení Čechie byly položeny základy pro tribunu s klubovnou a šatnami. Kromě toho bylo tu ještě svépomocně vybudováno víceúčelové asfaltové hřiště, které bohatě využívá zdejší mládež všech kategorií pro pozemní hokej, nohejbal, tenic, či odbíjenou. Dnešní TJF Čechie Čejetice jejíž oddílové barvy jsou modrá a bílá je též známá jako pořadatel dvou turnajů. Od roku 1970 je to žákovský turnaj „O pohár Čechie Čejetice“ a od roku 1978 to byl Memoriál Zdeňka Lhotáka.
Dnes je již jejich areál celý oplocený a stal se chloubou Čejetic, i když v polistopadovém období museli se nejdříve soudně dožadovat navrácení majetku, který si sami vybudovali, ale přivlastnila si ho organizace Sportu pro všechny.

Publikováno v brožuře Čejetické zajímavosti vydané Obcí Baráčníků Čejetice v květnu 2007.

Návrat na obsah